Nová Bondovka se prý začne zhmotňovat až koncem roku (producenti řeší, kdo ji vlastně bude distribuovat), už nyní se ale internet plní spoustou drbů a „zaručených zpráv“. Ty pár dní staré tvrdí, že Daniel Craig přeci jen sérii opustí a že kolem Bonda krouží Jamie Bell nebo Tom Hiddleston. Ty zbrusu nové pak hovoří o náhradě za Sama Mendese (ten je ze hry určitě), jíž by prý mohla být Susanne Bier.

 

Dánská režisérka má za sebou spoustu výborných filmů (Bratři!) a nedávno nás potěšila minisérií The Night Manager, k níž nejlépe sedí přirovnání „Bond bez akce“. Právě proto ale zní její angažmá spíš jako zbožné přání než jako něco, k čemu by reálně mohlo dojít. Barbara Broccoli jen těžko nahradí Mendese někým, kdo nemá zas tak odlišný rukopis. Bond si totiž po Spectre žádá velké a zábavné akční nakopnutí, což je přesný opak většiny filmů Susanne Bier.

 

Anebo… se žánrový posun nechystá a pojede se dál ve stejném stylu? Susanne Bier v „Nočním manažerovi“ předvedla, že jí špionská dramata nejsou cizí a samozřejmě na place dirigovala přímo Hiddlestona. Možná tak zopakují to samé, jen za větší peníze, na nějaká potvrzení si ale ještě počkáme. V tuhle chvíli reálně nevíme skoro nic.

---

Vytáhni v hospodě: Bacha na satirickou zprávu, že nového Bonda natočí Tarantino.