Jak určitě víte, pátého Vetřelce pohřbil sám Ridley Scott. Dvojka Promethea zmutovala do filmu jménem Alien: Covenant a Ridley nechtěl dva vetřelčí filmy tak blízko u sebe, pročež tomu od Blomkampa nařídil stopku. Na jak dlouho? Chvílemi vypadala definitivně, podle Sigourney Weaver ale projekt nikam nemizí. Jen se prostě odložil.

 

Datum premiéry stále neznáme, prequelový Alien: Covenant ale půjde do kin 3. srpna 2017. A pak by měl Blomkamp konečně dostat peníze na regulérní pětku, v níž se podíváme daleko za Vetřelce: Vzkříšení. Sigourney nadále jásá nad scénářem, který Ripleyovou staví po bok starého desátníka Hickse (Michael Biehn) a sedmadvacetileté Newt. Opravdu tedy půjde o návrat ke Cameronovým Vetřelcům, v němž se zřejmě přistoupí ke klonování a podobným vychytávkám.

Že vám sliby od Sigourney nestačí? OK. Pak tu ale máme Instagram Neilla Blomkampa, na kterém se právě objevil nové concept art s dospělou Newt. Pátý Vetřelec se opatrně drápe z "vývojového pekla". Tak doufejme, že už ho nic neshodí zpátky!