Film Batman v. Superman: Úsvit spravedlnosti momentálně šéfuje kinům. Reakce nejsou úplně jednoznačné, ale o tom už bylo a ještě bude napsáno spousta dalších článků. Teď se mrkneme na vystřiženou scénu, která se do filmu nedostala, stejně jako třicet minut dalšího materiálu. Takže bacha na spoilery, pokud jste film ještě neviděli, dál raději nečtěte, jsme totiž evidentně skoro až na konci filmu a po finálové bitce.

Lex Luthor tu je v mimozemské lodi v nádrži, kde oživil s pomocí těla generála Zoda a vlastní krve Doomsdaye. Tomu sice nakonec Superman, Batman a Wonder Woman nakopali řiť, ale ještě před tím, než Lex putoval do basy a k holiči, stalo se to, co uvidíte ve videu. Co to ale je? Krom speciální jednotky, která si pro Luthora dojde, tu je i podivná potvora, která kolem sebe máchá věcmi nazývanými Mother Boxes. Jde o technologii pocházející ze světa Apokalips, kde bydlí záporák Darkseid, jenž by měl dorazit v Justice League. Možná, že tedy vidíme moment, kdy ho Lex Luthor poprvé kontaktoval a dal mu vědět o naší planetě. Jednu Mother Box jste mohli zahlédnout i ve scéně s Cyborgem, právě díky ní se totiž zrodil.

--- 

Vytáhni v hospodě: Ultimate Edition, kde bude půlhodina vystřižených scén, by se měla objevit už v létě. A možná se na chvíli objeví i v kinech.