Comicsový antihrdina Lobo je hodně zábavný sympaťák. K Avengers nebo Justice League by ho asi nevzali, protože by nejspíš Batmanovi prošlápl páteř (znalci comicsů vědí, o čem mluvím) a Steva Rogerse vykuchal hákem ještě před úvodní akční scénou. Ale co taky čekat od někoho, kdo vyvraždil celé obyvatelstvo své rodné planety? Nadlidská síla, vylepšené reflexy, nesmrtelnost, geniální mozek a absolutně zvrácená morálka. S tímhle mezigalaktickým žoldákem a lovcem odměň je zatraceně velká sranda. Hollywood však moc nevěděl, co s ním.

 

O filmové verzi se mluví už celkem dlouho a kolem filmu se motali i Dwayne Johnson, Gerard Butler nebo Jason Momoa. Naposledy chtěl Loba natočit Brad Peyton, tvůrce San Adreas, a i když byl hotový scénář, studio celý projekt poslalo k ledu. Po úspěchu Deadpoola však bylo jasné, že podobně odvážné a potenciálně eRkové comicsovky dostanou další šanci. Warneři ale chtějí podle všeho začít od začátku. Už hotový Peytonův scénář hodili do koše a najali Jasona Fuchse, aby začal psát znovu. Fuchs má na kontě propadák Pan, příští rok uvidíme jeho Wonder Woman a napsal i chystanou akční sci-fi s Tomem Cruisem Luna Park. Uvidíme, jestli se mu povede pohnout i s Lobem.

--- 

Vytáhni v hospodě: V jedné z předchozích verzí se počítalo s tím, že Lobo bude mít rating PG-13 a bude lovit největší vesmírné zločince ukryté na Zemi s pomocí teeangerské parťačky. Díky bohu, že to nevzniklo.