Vítězem letošních cen Český lev se staly Kobry a užovky, které urvaly nejen sošku pro nejlepší film roku, ale také tři ocenění pro herce a jedno pro pana režiséra. Zbytek cen se pak rozdělil hlavně mezi komedii (?) Ztraceni v Mnichově, pohádku Sedmero krkavců a drama Schmitke. Kompletní výsledky níže.

 

NEJLEPŠÍ FILM
Domácí péče – producent Slávek Horák
Fotograf – producenti Viktor Schwarcz, Irena Pavlásková
Kobry a užovky – producenti Ondřej Zima, Jan Prušinovský
Schmitke – producenti Tomáš Vach, Radim Procházka
Ztraceni v Mnichově – producent David Ondříček

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM
Evangelium podle Brabence – režie Miroslav Janek – producenti Vít Klusák, Filip Remunda
Filmový dobrodruh Karel Zeman – režie Tomáš Hodan – producent Ondřej Beránek
Mallory – režie Helena Třeštíková – producenti Kateřina Černá, Pavel Strnad
Opři žebřík o nebe – režie Jana Ševčíková – producentka Jana Ševčíková
Vlna vs. břeh – režie Martin Štrba – producentky Zuzana Mistríková, Katarína Štrbová Bieliková, Ľubica Orechovská

NEJLEPŠÍ REŽIE
Domácí péče – Slávek Horák
Kobry a užovky – Jan Prušinovský
Sedmero krkavců – Alice Nellis
Schmitke – Štěpán Altrichter
Ztraceni v Mnichově – Petr Zelenka

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI
Domácí péče – Alena Mihulová
Fotograf – Máša Málková
Laputa – Tereza Voříšková
Sedmero krkavců – Martha Issová
Ztraceni v Mnichově – Jana Plodková

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI
Domácí péče – Boleslav Polívka
Fotograf – Karel Roden
Gangster Ka – Hynek Čermák
Kobry a užovky – Matěj Hádek
Ztraceni v Mnichově – Martin Myšička

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI
Domácí péče – Zuzana Kronerová
Domácí péče – Tatiana Vilhelmová
Kobry a užovky – Lucie Žáčková
Sedmero krkavců – Zuzana Bydžovská
Ztraceni v Mnichově – Jitka Schneiderová

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI
Gangster Ka – Predrag Bjelac
Kobry a užovky – Kryštof Hádek
Padesátka – Jiří Schmitzer
Ztraceni v Mnichově – Tomáš Bambušek
Ztraceni v Mnichově – Marek Taclík

 

NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ
Domácí péče – Slávek Horák
Kobry a užovky – Jaroslav Žváček
Sedmero krkavců – Alice Nellis
Schmitke – Tomáš Končinský, Jan Fusek, Štěpán Altrichter
Ztraceni v Mnichově – Petr Zelenka

NEJLEPŠÍ KAMERA
Domácí péče – Jan Šťastný
Fotograf – David Ployhar
Kobry a užovky – Petr Koblovský
Schmitke – Cristian Pirjol
Ztraceni v Mnichově – Alexander Šurkala

NEJLEPŠÍ STŘIH
Domácí péče – Vladimír Barák
Fotograf – Alois Fišárek
Kobry a užovky – Lukáš Opatrný
Schmitke – Philipp Wenning, Andrea Schumacher
Ztraceni v Mnichově – Vladimír Barák

NEJLEPŠÍ ZVUK
Kobry a užovky – Matěj Matuška, Michal Čech
Sedmero krkavců - Jiří Klenka
Schmitke – Cristoph Chevallerie
Vlna vs. břeh – Radim Hladík ml.
Ztraceni v Mnichově – Michal Holubec

NEJLEPŠÍ HUDBA
Fotograf - Jiří Chlumecký
Sedmero krkavců – Vašo Patejdl
Schmitke – Johannes Repka
Wilsonov – Michal Novinski
Ztraceni v Mnichově – Matouš Hejl

NEJLEPŠÍ FILMOVÁ SCÉNOGRAFIE
Kobry a užovky – Jan Novotný
Sedmero krkavců - Ondřej Mašek, Peter Čanecký
Schmitke – Barbora Kačena
Wilsonov - Martin Kurel
Ztraceni v Mnichově – Ondřej Nekvasil

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY
Fotograf – Jaroslava Pecharová
Kobry a užovky – Ivan Stekla
Sedmero krkavců – Kateřina Štefková
Wilsonov – Katarína Štrbová Bieliková
Ztraceni v Mnichově – Vladimíra Fomínová

 

NEJLEPŠÍ MASKY 
Kobry a užovky – Lukáš Král
Padesátka - Jana Dopitová
Sedmero krkavců - Juraj Steiner
Wilsonov – Jana Radilová
Ztraceni v Mnichově – Jana Bílková

MIMOŘÁDNÝ POČIN V OBLASTI AUDIOVIZE
Autobazar Monte Carlo
Interaktivní internetová stránka urbex.cz
Kancelář Blaník - III. série internetového seriálu
Projekt Čistíme svět fantazie
Přínos České televize k posílení domácí tvorby v roce 2015
Zlatá 60 II

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ FILM nebo MINISÉRIE
Americké dopisy (Česká televize), režie: Jaroslav Brabec                                  
Jan Hus (Česká televize), režie: Jiří Svoboda                                                                          
Korunní princ (Česká televize), režie: Karel Janák                                                  
Případ pro exorcistu (Česká televize), režie: Jan Hřebejk                                    
Správnej dres (Česká televize), režie: Stanislav Sládeček                                   

NEJLEPŠÍ DRAMATICKÝ TELEVIZNÍ SERIÁL
Atentát (TV Nova), režie: Petr Nikolaev, Jiří Chlumský
Doktor Martin (Česká televize), režie: Petr Zahrádka
Labyrint (Česká televize), režie: Jiří Strach
Mamon (HBO Europe), režie: Vladimír Michálek
Policie Modrava (TV Nova), režie: Jaroslav Soukup
Přístav (TV Prima), režie: Jana Rezková, Jaromír Polišenský, Ján Novák
Stopy života II (TV Barrandov), režie: Tomáš Magnusek
Vinaři II. (TV Prima), režie: Petr Nikolaev, Martin Kopp
Vraždy v kruhu (Česká televize), režie: Ivan Pokorný

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ TELEVIZNÍ FILM nebo SERIÁL 
Daleko za sluncem (HBO Europe), režie: Olga Špátová                                                      
Filmová lázeň (Česká televize), režie: Miroslav Janek                                          
Holky pod zámkem (TV Nova), režie: Jiří Fedurco                                                
LSD made in ČSSR (Česká televize), režie: Pavel Křemen                                  
Moto cestou necestou (TV Prima), režie: Hynek Bernard                                  
Tajemný Černobyl (TV Barrandov), režie: Martin Hlaváček                                              
Výměna manželek (TV Nova), režie: Jana Rezková, ml., Ivana Křenová      
Zvláštní znamení touha (Česká televize), režie: Václav Křístek                         

CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM – nestatutární cena
Furiant – Ondřej Hudeček
Lesapán – Pavel Soukup
Amanitas – Jakub Šmíd
Táta – Václav Huleš
Happy End – Jan Saska

NEJLEPŠÍ FILMOVÝ PLAKÁT – nestatutární cena
Fotograf – Jan Poukar, Jan Saudek
Kobry a užovky – Michal Tilsch
Schmitke – Mariana Dvořáková
Vlna vs. břeh – Gabriel Štrba
Ztraceni v Mnichově – Aleš Najbrt

CENA FILMOVÝCH FANOUŠKŮ – nestatutární cena
Kobry a užovky – režie Jan Prušinovský