U Foxů se nejspíš pořád intenzivně slaví úspěch Deadpoola a čeká se, co za pár týdnů předvedou noví X-Meni, ale je potřeba myslet i na budoucnost. A ta má podobu nejenom comicsů. Studio momentálně pracuje na návratu dvou filmových legend a teď oznámilo, kdy je uvidíme. Blíž je pochopitelně vetřelcovský Alien: Covenant, který do kin dorazí už 4. srpna 2017 a sejdou se v něm Katherine Waterston, Danny McBride, Demián Bichir a pochopitelně Michael Fassbender. Není to tak hvězdné obsazení jako u Promethea, na druhou stranu Ridley Scott slibuje, že tentokrát to bude víc o samotných vetřelcích a prý hodlá přijít se scénou, která překoná legendární vyklubání se z hrudního koše v jedničce.

 

Na návrat Predátora si počkáme o něco déle, Shane Black a Fred Dekker, který mu pomáhá se scénářem, ho vypustí do kin 2. března 2018 a víme vlastně akorát to, že nepůjde o restart, ale o další v příběh v rozjetém světě. Zatímco vetřelci budou o diváky bojovat s trojkou Ladíme!, Predátor půjde do bitky se zatím neoznámeným projektem Warnerů, dá se předpokládat, že půjde o nějakou comicsovku, ale nic konkrétního zatím známo není.

 

Máme tu i pár dalších změn v datech premiér. Novinka Tima Burtona s Evou Green a Samuelem L. Jacksonem Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti se přesouvá z letošních Vánoc na 30. září, takže se vyhne Star Wars i sci-fi Passengers s Jennifer Lawrence a Chrisem Prattem. Z podzimu naopak mizí Gambit. To asi nikoho nepřekvapilo, takhle comicsovka z x-menovského světa zatím ještě není ani pořádně obsazená. Objeví se v ní sice Channing Tatum a snad i Léa Seydoux ze Spectre, ovšem režisérské rošády už dávno naznačily, že letošek Foxové zkrátka nemůžou stihnout. Film je zatím přesunutý na rok 2017 a možná, že se na něm nakonec projeví i úspěch drsnějšího a drzejšího Deadpoola, uvidíme. Každopádně jsme pořád zvědaví i proto, že Doug Liman nás má po Na hraně zítřka totálně omotané kolem prstu a chceme vidět, co předvede dál.