Už loni se mezi osmi filmy nominovanými na Oscara sešla spousta povedených kousků. A tenhle trend pokračuje i letos, takže si znovu dáme převážně velebící kolečko. Které oscarovky má cenu vidět? Kterým přejeme úspěch? A proč nás trápí, že možná vyhraje ta nejhorší? Následující řádky berte jako velmi zaujaté zhodnocení situace, s nímž se určitě nebojte polemizovat v diskuzi!

PŘEHLED LETOŠNÍCH OSCAROVÝCH NOMINACÍ

Strana 1 z 3

1 2 3

Brooklyn (CZ premiéra: 25. února 2016)

Hodnocení: imf 7/10, KarelR 8/10, Mr. Hlad 8/10

 

Upřímně jsme moc nečekali, že nás bude bavit příběh irské imigrantky z padesátých let. Imfa možná nalomila novinářská v Americe, ze které sliboval selfíčko se Saoirse Ronan (bohužel selhal!), pak ale potvrdil velkou spokojenost i Mr. Hlad. A v tu chvíli už nelze pochybovat o tom, že si povedená romance Johna Crowleyho ty tři nominace zaslouží. Ano, Brooklyn je na Oscarech víceméně do počtu. Rozhodně ale vítáme každé doporučení, které mu přinesou.

Marťan (CZ premiéra: 1. října 2015)

Hodnocení: Cival 8/10, imf 8/10, KarelR 8/10, Mr. Hlad 8/10

 

O přístupu Ridleyho Scotta k Marťanovi jste se mohli dočíst v Blu-ray recenzi. Král řemeslníků určitě nečekal, že to jeho rodinná sci-fi dotáhne na oscarový ceremoniál, proč jí to ale vlastně nepřát? Povedená je na to dost a průhledných životopisů už má každý po krk, takže můžete pro jednou fandit svěžímu podzimnímu blockbusteru, ve kterém se Matt Damon snaží dostat z Marsu zpátky na Zem. Že těch sedm nominací nikam nepovede a Marťan zůstane na dvou Zlatých glóbech? Přesně tak. U filmů, které mají na kontě přes 600 milionů dolarů, to ale studio moc řešit nebude.

Strana 1 z 3

1 2 3