Kurt Russell před pár měsíci prozradil, že mu James Gunn nabídl roli Star-Lordova otce ve Strážcích Galaxie 2. Vzápětí dodal, že ještě neviděl jedničku a musí si to pořádně rozmyslet, role v tak úspěšném blockbusteru se ale odmítá těžko. Není tedy velkým překvapením, že Russell nakonec kývnul a opravdu si onoho "anděla z čirého světla" zahraje.

Russellovo obsazení na Facebooku ohlásil sám James Gunn, který potvrdil i ostatní herce. Ze starých známých se vrátí Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Michael Rooker, Karen Gillan, Vin Diesel, Bradley Cooper, Sean Gunn a Glenn Close. Nováčky jsou pak vedle Russella Elizabeth Debicki, Chris Sullivan a Pom Klementieff, která si střihne zelenou superhrdinku Mantis.

 

O zápletce samozřejmě pořád nevíme, Gunn se ale pochlubil alespoň první fotkou a slíbil další překvápka v nadcházejících měsících. Čekání na 4. květen 2017 by tak nemuselo být neúnosně dlouhé.

---

Vytáhni v hospodě: Gunn je jedním z lidí, kteří razí teorii "Hollywood pochopí úspěch Deadpoola špatně a bude se ho snažit kopírovat." Jeho vyjádření najdete tady.