Resuscitovat staré zapomenuté projekty je bezesporu záslužnou činností a když se do toho pustí někdo jako Will Smith, začnou lítat třísky. Právě teď má namířeno k projektu Tonight, He Comes, o superhrdinovi, který se zřítí poblíž malého (amerického ;) městečka a protože má zrovna krizi středního věku, začne chodit s jednou z místních žen. Můžete si být jistí, že to starousedlíci nenechají jen tak. Během příprav sice Smith přišel o režiséra (Jonathan Mostow chtěl snímek pojmout trochu vážněji a nelíbilo se mu zapracování klasického Smithova humoru), ale pro Sony je to způsob, jak rychle přijít k penězům, takže rychle hledá náhradu, aby se mohlo začít v létě natáčet.

Skoro to vypadá, že rok 2007 bude patřit hlavně Willovi, protože se o něj studia doslova přetahují. Warneři vycítili příležitost a nabídli Smithovi těžké peníze, aby podepsal "pay or play" smlouvu na další projekt. Po Tonight, He Comes tak pro Warnery natočí další stařičký projekt - I am Legend, se kterým si tykal v druhé polovině devadesátých let i Arnold Schwarzenegger. Teď se konečně příběh o posledním nenakaženém muži na planetě Zemi dostane na plátna kin. Smith hraje posledního ze "zdravých" v postapokalyptickém New Yorku, který byl zasažen neznámým virem, jenž v noci mění lidi v krvelačné mutanty. Přes den je všechno úplně normální, jen večer si musí Will dávat bacha, kdo mu klepe na dveře. Zajímavou premisu nedávno zaktualizoval Akiva Goldsman a režisérskou sesličku už zahřívá Francis Lawrence, autor comicsové pecky Constantine.

Z toho mám opravdu upřímnou radost, protože Legend Lawrence vykopne mezi áčkaře (Warneři na tomhle filmu jistě škudlit nebudou, pokud chystají letní premiéru, jsou mamutí zisky zaručeny), a navíc po Constantineovi mu důvěřuji takřka bezmezně (tím spíš, že Legend má hodně comicsovou zápletku). Co k tomu dodat? Will si holt umí rozdat karty a v poslední době je snad u každého zajímavého projektu (viz info o Greenbacks před dvěma týdny). Přejme mu to.