Hvězdné války uvidíme (alespoň my) už za pár hodin a hodně se těšíme. Jako že fakt hodně. A zatím to vypadá, že bychom měli dostat dobrý film. J.J. Abrams je obří fanda, kvůli Star Wars opustil Star Trek a evidentně si celý proces natáčení hrozně užívá. Po sedmé epizodě ale přijdou jiní. Víme, že osmičku točí Rian Johnson, spin-off Rogue One o krádeži plánů Hvězdy smrti dostal na starost režisér Godzilly Gareth Edwards a sólovku Hana Sola natočí autoři 21 Jump Street Phil Lord a Christopher Miller.

 

Abrams se teď rozpovídal o tom, koho by rád do nejepičtějšího filmového světa současnosti rád přizval. A je to celkem překvapivé jméno. Podle něj by byla skvělá Ava DuVernay, režisérka oscarové Selmy. Znají se i osobně a prý to je extrémní fanynka žánrových filmů a rozhodně ne klasická filmařka oscarových děl. Navíc prý Star Wars a sci-fi vyloženě miluje a podle Abramse je i jednoduše dobrá režisérka. Jak si tedy jeho přání a tuhle informaci máme přežvýkat? Těžko říct. Sám režisér dodal, že do toho nemá co kecat a hlavní slovo má studio a Avu DuVernay jmenoval spíš jako svoje přání. Ale na druhou stranu u Disneyho by byli hodně hloupí, kdyby o tomhle jménu alespoň nepřemýšleli. Abrams ji nejspíš nefandí proto, že by chodili ke stejnému kadeřníkovi.

--- 

Vytáhni v hospodě: Ava DuVernay odmítla nabídku na Black Panthera. Možná tedy nemá o velké filmy zájem. A nebo si spolu s šéfy studia řekli, že by se jí Hvězdné války líbily víc?