No... přesně tohle jsme nechtěli slyšet. Už před pár měsíci se objevily zvěsti, že si Ridley Scott nejdřív natočí dvojku Promethea (ve finále nazvanou Alien: Paradise Lost) a teprve potom přijde na řadu chystaná pětka Vetřelce od Neilla Blomkampa. Ridley tyhle obavy uspal, když nedávno potvrdil, že oba filmy dorazí v roce 2017. Teď je ale situace trochu jiná.

Blomkamp totiž na Twitteru oznámil, že se Vetřelec 5 odkládá, a že to je kvůli Alien: Paradise Lost. Foxové tak zřejmě došli k názoru, že vážně nechtějí dva vetřelčí filmy ve stejný rok. Takže se ten (v jejich očích) méně důležitý pozdrží a s trochou štěstí dorazí pár let po novince od Scotta. Nebo, jak už to v Hollywoodu bývá, taky může zmizet navždy.

 

Jak vážně zdržení film čeká Blomkamp nerozebíral. Každopádně se ale přesouvá k jinému projektu, takže si dáme pár let vetřelčího "development hell". Snad se regulérní comeback Ripleyové a desátníka Hickse nakonec probudí. Sigourney Weaver ani Michael Biehn totiž nemládnou a bylo by fajn, kdyby si to ještě jednou rozdali se šmejdem z vesmíru. Tohle prostě nesmí skončit jako zrušené HALO!

---

Vytáhni v hospodě: Jedním z Blomkampových trademarků je vyhazování lidí do vzduchu. Dodnes ho prý trápí, že je Chappie o nevinném robotovi, takže nemohl ve filmu odpálit daleko víc lidí. Holt explozivní srdcař, Bay by z něj měl radost.