Na MovieZone se tak úplně neshodujeme na tom, jestli je Skyfall super nebo ne. Takže nás moc nepřekvapuje, že jsou rozpolcené i první reakce na Spectre. Mendesův návrat k Bondovi má za sebou první londýnskou projekci. A na jednohlasné nadšení bohužel nedošlo.

Spectre se na Rottenech momentálně raduje ze sedmnácti spokojených recenzí z devatenácti, což se rovná dobře vypadajícím 89% pozitivních ohlasů. Mnohem důležitější je ale průměrné hodnocení, které se zastavilo na 7,2/10. Většině lidí se tedy nový Bond docela líbil. Od jedné z největších událostí roku se ale holt čeká trochu víc.

 

Co zjistíte, když zabrousíte do samotných textů a na Twitter? Na jedné straně máte prohlášení, že to Mendes znovu dokázal, že je nový Bond stejně povedený jako Skyfall a že těch 150 minut uteče jako voda. Na té druhé se ale krčí výkřiky jako „Quantum od Solace 2“ nebo „Koukat na Spectre je jako listovat luxusním lifestyleovým magazínem.“ a zprávy o tom, že se tu drsná craigovská éra podivně mixuje s ujetějšími bondovkami s Rogerem Moorem. Všichni se vlastně shodují jen na tom, že je Léa Seydoux vynikající a zaslouží si přízvisko „první Bond Woman“. Takže… aspoň něco.

Co byste si z prvních reakcí měli odnést? Samozřejmě snižte očekávání, vyhlížejte spíš průšvih a doufejte, že se probijete do spokojenějšího diváckého tábora. Hodina H každopádně nastane už 5. listopadu a bude celkem zajímavé sledovat, jestli slabší ohlasy nějak zahýbou s tržbami nebo ne.