Od Posledního lovce čarodějnic jsme rozhodně nečekali zázraky. Tvůrci do nás sice nasypali pár hodně pěkných trailerů, ale bylo vidět, že se v nich záměrně nemluví. Jak se tedy Dieselovo máchání mečem a brokovnicí nakonec povedlo? Zhruba takhle.

 

Jak to vidí Mr. Hlad

Tak tohle fakt jako ne. Netvrdím, že jsem čekal zázrak, ale doufal jsem v alespoň průměrný film. Nakonec jsem ale dostal něco, co mě sice neuráží, ovšem do kina bych na to poslal málokoho. Poslední lovec čarodějnic nepokrytě vykrádá starší a obvykle lepší městské fantasy, do toho tu je Vin Diesel, jenž začíná být spíš tlustý než namakaný, pár solidních triků a příběh, který nedává smysl a zoufale moc si není vědom své hlouposti a tuposti. Akce je navíc překvapivě dost málo, všichni se tu tváří hrozně důležitě a momenty, kdy se režisér pokouší prodat hlášky, jsou vyloženě smutné. Někdy v půlce filmu jsem přepnul na úsporný režim, řekl si, že mě tenhle bezvýrazný blábol nezajímá a že jen počkám, až to celé skončí, abych mohl jít na oběd. Snad je tedy jasné, jak moc se mi Poslední lovec čarodějnic líbil a jak moc vám ho doporučuji.

 

Jak to vidí KarelR

Jako… netrpěl jsem. Poslední lovec čarodějnic dopadl zhruba podle očekávání, tedy jako béčkový fantasy výplach s překvapivě dobrými triky, který by chtěl být dalším Bladem nebo Hellboyem, ale je spíš bratránkem Underworldů a Já, Frankenstein. Neskonalou tupost ani nemá cenu řešit, u Lovce vás bude trápit spíš vágní výstavba světa, příliš „zamračený“ tón a často odfláknutá akce, které je mimochodem docela málo. Breck Eisner sice zvládl vyrobit pár cool záběrů a sem tam se trefí nějaká Dieselova hláška. Jinak ale nejvíc zaujme Rose Leslie (protože je super od přírody) a chvílemi Elijah Wood, jehož kněz ale nemá zase tolik prostoru. Do kina se každopádně hnát nemusíte. Na to je tahle čarodějnická báchorka až příliš úzkoprsá a vlastně jí chybí i nějaká pořádně epická scéna. Za devadesát mega by to kdekdo roztočil daleko víc!

Recenzi čekejte v nejbližších dnech.