Matthew Vaughn se příští rok vrhne na pokračování hitu Kingsman: Tajná služba a chvíli to vypadalo, že hned na to dohlédne na remake Flashe Gordona. Z ujetého sci-fi výletu ale podle všeho sešlo, jeho následujícím filmem totiž bude adaptace špiónského románu I Am Pilgrim (česky Já, poutník) od Terryho Heyese.

I Am Pilgrim je příběhem bývalého tajného agenta, který prakticky neexistuje a musí se vrátit do akce, aby zastavil protřelého teroristu a spasil svět. V jádru to tedy zní jako naprosto obyčejná žánrovka, z knihy se ale minulý rok stal bestseller. Takže by zdání mělo zásadně klamat.

 

Co Vaughna dovedlo k tradičně znějící žánrovce? Kdo ví. Možná si chce zkusit něco bez komediální berličky, možná se vážně jedná o luxusní látku (nečetl někdo?). V každém případě se z I Am Pilgrim stal film Matthewa Vaughna, což znamená, že nás automaticky začal nesmírně zajímat. Snad to bude pecka.

---

Vytáhni v hospodě: Mr. Hlad vám v posledním MZ Live tvrdil, že Vaughn píše scénář Kingsman 2 se svojí ženou. Já vždycky říkal, že má Claudia Schiffer na víc!