Jedna z těch zábavnějších zvěstí posledních dní se točí kolem hrané verze Akiry. Hollywood ji připravuje už dlouhých 13 let, zatím se ale nikdy nedostala do cílové rovinky. Warneři už z těchhle trablů začínají být zoufalí. A tak údajně vtahují do hry Christophera Nolana.

Dá se tomu věřit? Inu, spíš se nějaký insider nudil, ale nutno říct, že to vymyslel zajímavě. Na adaptaci postapokalyptické mangy, v níž se střetnou dva motorkářské gangy z Nového Tokia, se totiž podílí Appian Way, produkční firma Leonarda DiCapria. Celá tahle zpráva tak stojí na spekulaci, že Leo zřejmě brknul Nolanovi, který se o projekt začal zajímat. Chce produkovat? Nebo rovnou režírovat? Kdo ví. Každopádně má být spjat rovnou s celou filmovou trilogií, protože když máte v rukách nejistou látku, proč troškařit, že?

 

Kdekdo se dokonce nebojí tvrdit, že je nedávno oznámeným Nolanovým filmem právě Akira. Premiéra v červenci 2017 sice nahrává tomu, že bude jeho tajuplný projekt epickým blockbusterem. Tahle akirovská anabáze je ale pořád jen čirou spekulací, tak uvidíme, jak se situace vyvine v příštích měsících. Na nolanovské verze Kanedy a Tetsua ale zatím moc nesázejte.

---

Vytáhni v hospodě: Animovaná Akira z roku 1988 u nsá pořád ještě nevyšla ani na DVD. Hanba!