Christopher Nolan je režisér, od něhož budeme chtít vidět všechno. I kdyby točil pátý Kameňák nebo záznam koncertu Divokýho Billa, do kina bychom stoprocentně napochodovali. Jeho filmy jsou dobré, vydělávají a samotný Nolan dnes patří k těm několika málo filmařům, co si dovedu vyžebrat velké rozpočty na originální projekty a zároveň si u nich zachovávají i vlastní styl. Studia mu zkrátka věří. Nedávno natočil dokument Quay o dvojici bratrů, kteří se věnují stop-motion animaci, a objevily se samozřejmě i zprávy o tom, že chystá další celovečerní projekt.

 

A ten do kin dorazí 21. července 2017. Co to bude? Netušíme. O čem to bude? Taky nevíme. Nolan je velký tajnůstkář, takže to rozhodně nevykecá víc jak rok a půl před premiérou. Kameraman Will McCrabb už však před nějakou dobou potvrdil, že první hrubá verze scénáře je na světě, ale ani on neprozradil, jestli půjde o nový originální projekt, nebo adaptaci nějakého staršího díla. Každopádně Nolanova novinka bude mít v kině slušnou konkurenci, v ten samý den má premiéru trojka Ladíme! a sci-fi Luca Bessona Valerian and the City of a Thousand Planets a týden před tím do kina vtrhnou pátí Piráti z Karibiku a třetí Planeta opic. A sedm dní po Nolanovi to zkusí marvelovský Spider-Man. Zkrátka tu bude solidně narváno, na druhou stranu zrovna tenhle režisér se svým renomé se nejspíš o úspěch bát nemusí.

--- 

Vytáhni v hospodě: Svou novinku má Nolan i produkovat, pomáhat mu bude jako vždy jeho kolegyně a životní partnerka Emma Thomas.