Leonardo DiCaprio umí být jako herec věrný a Martin Scorsese toho dokáže využít. Spolupracovali už pětkrát a Scorsese může díky jejich Skryté identitě konečně doma oprašovat Oscara. My ovšem máme mnohem radši Vlka z Wall Street, v němž dnes dvaasedmdesátiletý režisér ukázal, jak točit svižný, agresivní a strhující dramata tak, že to člověka posadí na zadek. Teď se podle všeho ti dva sejdou u thrilleru vycházejícím ze skutečné události Devil in White City.

 

Ten se má odehrávat v roce 1893, kdy se v Chicagu konala světová výstava, na níž své vynálezy předvedli Thomas Edison, Nikola Tesla a blbnul tu třeba i Buffalo Bill. A taky H.H. Holmes, chlapík, který si postavil hotel, kde si mohli návštěvníci výstavy odpočinout. Málokdo z nich se ale dožil rána, Holmes byl totiž jedním z prvních známých sériových vrahů a po svém dopadení se přiznal k 27 vraždám, reálně jich však mohlo být i 200. A právě jeho by si měl zahrát DiCaprio. Samotný film ovšem nebude jen o něm, ale do značné míry i o světové výstavě a Danielu H. Burnhamovi, jenž ji celou navrhl a postavil. Konec devatenáctého století, DiCaprio, sériový vrah... že bychom dostali trošku drsnějšího Huga?

--- 

Vytáni v hospodě: Knižní předlohu Devil in White City napsal Eric Larson a o její zfilmování měli zájem Tom Cruise a Katheryn Bigelow.