Každý stárne a Jackie Chan bohužel není výjimka. Ve svých jednašedesáti už není tak pružný jako zamlada a čekat od něj pecku ve stylu Legendy o opilém Mistrovi by bylo nejen naivní, ale i nefér. Pořád ale zvládne věci, o nichž se většině akčních hvězd může leda tak zdát. Už je to nějaká doba, co se víceméně rozloučil s Hollywoodem a točí hlavně doma v Asii, v posledních letech to však vypadá, že chystá regulérní návrat i na západní trhy. V nepříliš vydařeném Dragon Blade si zahrál s Johnem Cusackem a Adrienem Brodym, v akční komedii Skiptrace, kterou točí Renny Harlin, zase bude bojovat proti čínským gangům s Johnnym Knoxvillem po boku. A pořád se mluví i o další Křižovatce smrti nebo dvojce Karate Kida.

 

Nedávno se Chan upsal třetí části Tenkrát na východě a teď se chystá jít ve stopách Liama Neesona. Jeho thriller The Foreigner prý bude dost podobný 96 hodinám a Chana tu čeká role majitele londýnské restaurace, jehož dcera je zabita při útoku irských teroristů. A táta si to s nimi samozřejmě bude chtít vyříkat. Místo humoru tak asi dostaneme Chana v naštvaném módu, Jackie však v minulosti ukázal, že je jeho herecký rejstřík dost široký na to, aby to zvládl. A navíc bude mít k ruce hodně zajímavého režiséra. Za kameru by se totiž mohl postavit Martin Campbell, autor Zlatého oka nebo Casino Royale. Smlouva sice ještě není podepsaná, ale pokud nechce mít tenhle veterán ve filmografii jako poslední film Green Lanterna, měl by na to kývnout. Tohle téma by mu sednout mohlo, koneckonců si něco podobného vyzkoušel s thrillerem Na hraně temnoty a vůbec to nebylo špatné.

--- 

Vytáhni v hospodě: Než se kolem projektu začal motat Campbell, měl ho točit Nick Cassavetes, autor filmů Alpha Dog, Zápisník jedné lásky nebo John Q. Campbell nám připadá jako vhodnější volba.