Tak už se nám to plní. Chris Evans nedávno prozradil, že třetí Kapitán Amerika chystá půdu pro Infinity War, samozřejmě ale bude fungovat i sám o sobě. Konflikt mezi Tonym Starkem a Stevem Rogersem rozdělí Avengers na dvě frakce a uvidíme i pár dalších hrdinů a superhrdinů. Minimálně dorazí Spider-Man, jehož představitel bude zřejmě odhalen v nejbližších týdnech, tím ale zdaleka nejsme u konce.

Zatím není jasné, jestli se dostaví třeba Doctor Strange Benedicta Cumberbatche (spíš ne... nebo že by v potitulkové scéně?). Rozhodně se ale připravte na Cumberbatchova dobrého kamaráda Martina Freemana, který by měl ztvárnit experta na výslechy a diplomacii Everetta K. Rosse. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Nevadí. Ross má každopádně pojítka i s Wakandou, takže by se měl po Civil War přesunout do sólovky Black Panthera. Tak uvidíme, jak moc Marvel „Bilba“ využije.

 

Spolu s Freemanem si odbyde premiéru i Chadwick Boseman, který hraje přímo Black Panthera, a poprvé se dostaví také padouch baron Zemo v podání Daniela Brühla. Hvězdu Rivalů určitě mrzí, že se nesejde s Chrisem Hemsworthem, Thor totiž drobou pozemskou potyčku mine. Stejně jako Ruffalův Hulk, potvrzená je tedy účast čtyř z původní šestice Avengerů (Iron Man, Kapitán Amerika, Black Widow, Hawkeye), po jejichž boku se objeví Falcon Anthonyho Mackieho, War Machine Dona Cheadlea, Vision Paula Bettanyho a Scarlet Witch s tváří Elizabeth Olsen. Kdo viděl dvojku Avengers, určitě tuší proč. Překvapením je naopak návrat generála Rosse z Neuvěřitelného Hulka, jehož se upět ujme William Hurt. Znamená to, že by se někdy mohla vrátit i Liv Tyler jako Betty Ross? Doufejme, že ne...

Ale pojďme dál. Co takový Daredevil? Charlie Cox sice rozhlašuje, že by měl o nějaké to cameo zájem, momentálně se ale nic nerýsuje. Prostor totiž dostanou hlavně hrdinové Zimního vojáka, takže Bucky Sebastiana Stana, Crossbones Franka Grilla a také Sharon Carter s křivkami Emily VanCamp. Kdo zbývá? Ti pozornější z vás už by měli křičet Nick Fury a Maria Hill, Samuel L. Jackson a Cobie Smulders si ale nejspíš střihnou jen camea. No a v neposlední řadě je tu Ant-Man Paula Rudda. Ten se divákům představí letos v červenci... a pak se v květnu 2016 objeví po boku ostatních! Snad si přivede i Evangeline Lilly jako Wasp. Tedy pokud nás Marvel překvapí tím, že ji Evangeline opravdu hraje.

 

V nejbližších týdnech čekejte první fotky z placu, Civil War se totiž začíná natáčet právě dnes. A nové informace určitě přinese červencový Ant-Man, který prý bude (velmi okrajově) přemostěním mezi druhými Avengers a třetím Kapitánem. V případě zájmu tedy zůstaňte na příjmu. Při takovém kvantu herců určitě nebude nouze o detaily z natáčení.

---

Vytáhni v hospodě: Oba díly Avengers: Infinity War, se budou kompletně (!) točit na Alexu 65, novou digitální kameru, při jejímž vývoji spojili síly IMAX a ARRI. Tomu se říká příslib epické podívané!