Určitě to znáte. Sledujete populární seriál, ale nejste vysokoškolák, takže nemůžete novou Hru o trůny nakoukat už v deset dopoledne. Celý den se tedy těšíte, až si k ní vlezete večer. Jenže než udeří osmá hodina, půlka vašich přátel už na Facebooku oplakává postavy x a y. Dá se tohle zlo nějak řešit? Pokud si nehodláte vyndat z přátel každého, kdo tohle dělá (což by stejně nepomohlo kvůli diskutujícím "přátelům přátel"), jste víceméně v troubě.

 

Google teď ale vymyslel řešení a rovnou si ho nechal patentovat. Celý tenhle zázrak spočívá v novém softwaru, kterému vysvětlíte, co všechno sledujete nebo čtete, a on potom složitým algoritmem zneviditelní všechno, co by vám mohlo něco vyspoilerovat. Tohle důsledné snažení je samozřejmě v plenkách jak po stránce fungování, tak především po stránce šíření, protože Facebook nebo Twitter nemají sebemenší důvod používat software od Googlu. Určitě se ale jedná o vítaný směr myšlení, který by jednou mohl eliminovat stres lépe než kafe a cigára.

Věříte, že se tohohle upgradu jednou dočkáme? Nebo vám přijde až moc nereálný/neprotlačitelný konkurenci? Dejte vědět v diskuzi!

---

Vytáhni v hospodě: Zítra dorazí všech 13 dílů seriálového Daredevila, takže pevně doufáme ve spoilerovou obezřetnost...