V únoru Bontonfilm tasil Mistrovská díla, teď je tu re-ediční Blu-ray balík nazvaný Nezapomenutelné filmy. Rozdíly jsou sice tak nějak minimální, ale zase je to kupa klasik s vizuálně sladěnými obaly, což nikdy není na škodu.

I sem nicméně proklouznul jeden titul, u kterého asi budete kroutit hlavou. Zatímco minule se svezli Bídníci, tentokrát se mezi elitu snaží vecpat Veřejní nepřátelé. Ano, je to fajnová gangsterka. Tváří v tvář Casinu, Zjizvené tváři nebo Americkému gangsterovi se ale přeci jen příliš nechytá.

 

To už jsme mimochodem v půlce výběru. Zbytek tohle žánrové sjednocení míjí, vůbec to ale nevadí, protože jde o čtveřici kousků, kterým vysoké rozlišení náramně sluší. Nejvíc v něm oslní Jacksonův King Kong, který možná pár lidem nebude po chuti (jedno slovo: Hobit!). Zbytek výběru už je ale jede na jistotu, patří do něj totiž gilliamovka Strach a hnus v Las Vegas, Hitchcockovo Psycho a brilantní coenovka Big Lebowski.

Bontonfilm zkrátka šlape na katalogový plyn. A dokud převléká tak atraktivní tituly, nedá se proti tomu nic moc namítat.