Třetí Star Trek by měl mít premiéru v létě 2016, ale zatím toho o něm vlastně moc nevíme. Za kameru se nakonec po několika peripetiích postavil Justin Lin, což je volba, ze které máme celkem radost. V Rychle a zběsile ukázal, že s velkými rozpočty se umí vyblbnout a J.J. Abrams zůstává jako producent, takže ksicht téhle série by měl být zachován. Ovšem o příběhu netušíme zatím prakticky nic. Simon Pegg, který se vrátí jako Scotty, tentokrát pracuje i na scénáři, ale slibuje, že bude mít do léta hotovo. A nejspíš jen on a pár dalších vyvolených tuší, proti komu se Kirk a jeho parta postaví tentokrát.

 

Potichu se mluví o tom, že ve trojce dostanou prostor klingoni, které jsme na chvilku viděli už ve dvojce, ale je možné, že už to nejsou aktuální informace. Každopádně to vypadá, že nabídku na velkou a nejspíš záporáckou roli má na stole Idris Elba. Jeden z největších hereckých frajerů současnosti umí drsňáky, což předvedl jak v seriálovém Lutherovi, tak v Thorovi nebo v Pacific Rim, ale vždycky zatím kryl záda slavnějším jménům. Tohle by mohla být role, která ho zase posune trošku dál. A rozhodně bychom si ho jako velitele agresivních mimozemšťanů představit dokázali. Takže snad to vyjde, bylo by to fajn pro Elbu i pro fanoušky.

--- 

Vytáhni v hospodě: Se sháněním záporáků byl celkem problém i u druhého Star Treku. Původně dostal nabídku Benicio Del Toro, ale dohoda padla kvůli penězům. Nahradit ho měli Demián Bichir, Édgar Ramirez nebo Jordi Mollà. Divné volby ve srovnání s Cumberbatchem? Nezapomeňte, že původního Khana hrál Mexičan Ricardo Montalban!