Agent 007 bude letos v listopadu znovu zachraňovat svět. Samozřejmě ten filmový, zároveň ho ale čeká i jedna dost reálná mise – spása Mexika.

To momentálně válčí s drogovými problémy (a krutě prohrává), takže se v zájmu turismu snaží vylepšit domácí fazónu. A jak lépe přesvědčíte svět o tom, že je u vás krásně, než v bondovce?
Rozpočet Spectre se prý pohybuje kolem 300 milionů dolarů, Mendesova parta tak vítá každý dolar. A Mexiko jich vytasilo rovnou 20 milionů za to, že se bude kus filmu odehrávat v Mexiku a dosadí se do něj mexická bondgirl.

 

Co se dělo dál? Inu, přepisovalo se, k obsazení přibyla tamní herečka Stephanie Sigman (paradoxně známá z thrilleru Miss Bala o mexickém podsvětí) a Bond by měl s pomocí mexických speciálních jednotek (které mimochodem neexistují!) zachraňovat mezinárodního diplomata.

Uvidíme, co z toho se nakonec dostane do hotového filmu a jestli bude film přehlcený krásnými záběry z Mexico City. V každém případě… takhle funguje hollywoodskej byznys!

---

Vytáhni v hospodě: Mexický tisk se samozřejmě ihned vzepjal s tím, že by vláda měla investovat spíš do ochrany svých občanů. A nikdo se mu nediví.