George R. R. Martin momentálně víceméně šéfuje žánru fantasy. Jeho Hra o trůny brzy přijde s pátou sezónou a opět se očekává, že půjde o jednu z největších televizních událostí roku. Po skočení Hobita se ale objevilo fantasy vakuum v kinech. Sice se brzy dočkáme filmového Warcraftu, ovšem fandové žánru, kteří chtějí víc než rodinné a dětské blbiny, toho zkrátka k dispozici moc nemají. Ale vypadá to, že by se situace mohla změnit. V Německu se totiž letos začne točit adaptace Martinovy knihy In The Lost Lands.

Měli bychom se v ní dočkat hned tří příběhů. V tom prvním se najatá čarodějka Gray Alys, kterou by si měla zahrát Milla Jovovich, vydá do tajemé pustiny najít věc, která by jí mohla pomoci měnit se ve vlkodlaka. Najde ale něco úplně jiného. V dalším se mladá dívka rozhodne postavit drakovi, aby zachránila svou životní lásku, v opuštěném hradě ale narazí na muže, který jí malinko zamotá hlavu. A v tom posledním se podíváme na palubu vesmírné lodě, kde se barbarská dívka zamotá do pavučiny lží a polopravd, když jí osamělá čarodějnice ukáže svět lásky a krásy. Vedle Milly Jovovich by se měl objevit i seriálový Justin Chatwin a s trochou snahy by to nemuselo být úplně zlé. Ovšem to by u toho nesměl být Constatntin Werner. Tenhle člověk totiž režíroval průjem jménem Kněžna Libuše, který si spousta fanoušků historie vyložila jako zoufalý pokus Německa pomstít se za prohranou druhou světovou válku. A pár nešťastníků vám jistě potvrdí, že to byla hodně bolestivá podpásovka!

--- 

Vytáhni v hospodě: Sám Martin v minulosti pracoval jako televizní scenárista a dělal třeba na seriálech Zóna soumraku nebo Beauty and the Beast.