První díl letošní kostky vyšel minulý týden a nyní jej následuje druhý, ve které dojde na nejlepší herečky, hlášky nebo plakáty. Enjoy.

ROK V KOSTCE - 1. ČÁST

Strana 1 z 8

1 2 3 4 5 6 7 8

Nejlepší soundtrack

Redakční tip - Amazing Spider-Man 2

Velcí klasici pomalu vyklízí pozice a živoucími legendami se stávají jiní. Třeba Hans Zimmer, aktuálně asi vůbec nejoblíbenější skladatel a blockbusterový přeborník, který hlavně během spoluprací s Christopherem Nolanem nepřestává fascinovat a posouvat možnosti filmové hudby dál. Jeho nejsilnějším loňským zásekem ovšem nejspíš byla poměrně klasicky koncipovaná monumentální hrdinská orchestrálka ke dvojce Spideyho. Soundtrack vzletný, samonosný a asi pětinásobně kvalitnější než výsledný film.

Osobní tip Civala: Interstellar - A ještě jeden Zimmer. Varhanní doprovod k Interstellaru pomohl prohloubit výjimečný zážitek z výjimečného filmu. Neotřelé, rozmáchlé, místy až sakrální.

Osobní tip Imfa: Kód Enigmy - Alexander Desplat měl letos výjimečně silnou sezónu, jak ostatně naznačují hned dvě oscarové nominace. Nádherné klavírní variace, při kterých můžete dělat cokoliv (a s kýmkoliv), ve filmu nádherně podpírají gradaci klíčových scén a mimo něj se dají poslouchat dokolečka. Možná to není bůhvíjak objevné, ale i špičkové řemeslo občas dovede krásně pohladit.

Osobní tip KarlaR: Strážci Galaxie - Marvelácká novinka vsadila na retro písničky a bohatě se jí to vyplatilo. Vzešel z toho totiž neodolatelný platinový hit, který chytne a už nikdy nepustí.

Osobní tip Mr. Hlada: Cold in July - Parádní minimalistický soundtrack plný elektroniky, který zní trošku jako vidláčtější Drive, kdyby ho dirigoval John Carpenter. Tomuhle se dost těžko odolává.

Strana 1 z 8

1 2 3 4 5 6 7 8