Vězeňský box a box obecně se postupně znovu vrátil na výsluní, především díky filmům jako Million Dollar Baby nebo Cinderella Man. I Sylvester Stallone pochopil, že je na čase znovu oprášit Rockyho a béčkové drama z prostředí vězeňských zápasů, Undisputed (Neporazitelný), už se dočkalo dvou dílů a možná se bude natáčet i třetí. Universal přirozeně nemůže zůstat bokem a tak spojil příjemné s užitečným a hodlá na nás vybalit biografii a boxerské drámo v jednom. Pro The Dance angažoval Nicolase Cage a 50 Centa.

To je dost pozoruhodná dvojka, ale nesmíte od nich čekat, že se při první možné příležitosti servou někde v ilegálně postaveném ringu. Cage totiž ztvární Billyho "The Kida" Rotha, slavného boxera, který se po skončení své kariéry potuloval od věznice k věznici, aby tu dobrovolně trénoval mukly. Zřejmě proto, aby se příště mohli lépe bránit pro dlouhým prstům justice. :) Roth strávil tréninkem vězňů úctyhodných 40 let a nabízel své služby každému, kdo měl zájem. Jeho kariéra byla v roce 2003 námětem celovečerního dokumentu a právě tehdy si Universal všiml zajímavé kořisti.

Snímek bude popisovat období, ve kterém Roth působil v různých káznicích státu Louisiana, až v jedné z nich našel mukla s talentem rozbíjet lebky největších šampionů. Samozřejmě to má háček. 50 Cent nejen že nechce boxovat pro potěchu nějakých čumilů, on navíc sedí doživotně a takové týpky si nemůžete jen tak vyvézt na nedělní zápas v boxerské aréně. Roth tedy musí přijít na to, jak ukecat vedení věznice i samotného vězně, protože jinak z velkého zápasu nic nebude.

Projekt je zatím ve stádiu sepisování scénáře, ale obě hvězdy (herecká i hudební) už mohou trénovat do bezvědomí. Curtis "50 Cent" Jackson se svojí fyzičkou nemusí mít strach, Cage možná napumpuje svaly, tak jako před deseti lety kvůli Con Airu a všechno bude fajn. Natáčení se ale zřejmě hned tak nerozeběhne. 50 Cent právě natáčí Home of the Brave a Nicolas Cage má na nejbližší dva roky ohlášených hned devět projektů. Je to zkrátka workoholik.