AKTUALIZACE: J.J. Abrams páteční teaser potvrdil na Twitteru. Bude mít 88 vteřin.

V noci ze čtvrtka na pátek se na internetu objeví první trailer Jurského světa. A velmi rychle ho bude následovat upoutávka na sedmé Star Wars, o jejímž debutu se poslední dny spekulovalo víc než o čemkoliv jiném.

Kdy a kde se teaser objeví? Tak především, Lucasfilm jej bude exkluzivně promítat v řadě amerických kine, a to před všemi filmy od pátku až do neděle. Pokud se tedy nacházíte v blízkosti některého z nich (máš tam New York, imfe!!!), rozhodně se zastavte.

A co internetový debut? Ten zatím oficiálně potvrzený není. Lucasfilmu ale musí být jasné, že se v pátek okamžitě začnou objevovat kinonahrávky, takže by bylo vyloženě hloupé je nepředběhnout oficiální verzí. S trochou štěstí se proto teaser objeví online už v pátek, velké věci od něj ale raději nečekejte.

Spekulace totiž naznačují, že se nám odhalí pouze vzhled všech hlavních postav, samozřejmě podbarvený klasickou williamsovskou fanfárou. Což celkem sedí k tomu, jak Abrams před lety začínal kampaň Star Treku (srolujte až dolů), možná nás ale čeká o něco hutnější překvapení. U Džej Džeje holt člověk nikdy neví.

Má smysl se ptát, jestli se těšíte víc na upoutávku Star Wars nebo Jurského světa? Asi ne, co?

---

Vytáhni v hospodě: Takhle vypadaly rolující titulky Star Wars předtím, než je Lucasovi pomohl přepsat Brian De Palma.