Začalo to videohrou, pokračovalo "uniklým" promo trailerem a teď konečně dostaneme celovečerák. Foxové oznámili, že se Deadpoolova sólovka objeví v kinech 12. února 2016 a je docela jasné, že za ni můžeme děkovat hlavně internetu. Ten totiž nadšeně reagoval na dvě minutky s rudým hláškařem v akci, což studio po letech dotlačilo k tomu, aby dalo riskantnímu projektu zelenou.

Bude Deadpool (oproti své účasti v X-Men Origins: Wolverine) mluvit s diváky? O tom není sporu. Má prý i okomentovat všechny rány, které mu nejhorší mutantí film uštědřil, jinak k němu ale nebude mít žádné dějové vazby. Dostaneme tedy comicsově věrnou adaptaci, ve které se bude pravidelně "bořit čtvrtá stěna".

 

Režii se přitom ujme Tim Miller (tohle!), scénář pochází od Rhetta Reese a Paula Wernicka (Zombieland) a titulní roli se samozřejmě objeví Ryan Reynolds, který si na pořádně ztvárnění ukecaného žoldáka brousí zuby už řadu let. Snad uvidíme jeho tvář jen minimálně a film řádně vyždíme předpokládaný eRkový rating. Jinak zase na netu tak veselo nebude...

---

Vytáhni v hospodě: Foxové dále odsunuli Fantastickou čtyřku na 7. srpna 2015 (hmmm... strážcovský slot?) a prozatím zbavili premiéry Assassin's Creed s Michaelem Fassbenderem.