Zkratkoidní název potvrzuje, co už všichni dávno víme. Váš DVD box s Pánem prstenů bude brzy na odpis. Petera Jacksona včera zpovídalo hned několik novinářů u příležitosti releasu DVDčka s King Kongem (vychází dnes). Po prvních nevinných otázkách o obsahu disku se rychle přešlo na zajímavější témata. Ale hezky popořádku - na Kongovy budou přítomny tolik populární postprodukční deníky, kterými Jacksonův tým krmil internet dlouhé týdny před premiérou. Deníky ze samotného natáčení pak už před časem vyšly na samostatném disku (je k mání i v českých půjčovnách - díky za upřesnění z diskuze pod článkem), takže potřebujete mít v poličce oba, abyste si přípravy Konga zkompletovali. Dále je na disku mnoho tradičních i netradičních dokumentů, ale Jackson varuje, že Universal plánuje na podzim 3-4 diskový release, takže pár bonusů se schovalo do trezoru, včetně vystřižených a nepovedených scén a dalších dokumentů.

Alespoň že to přizná, holomek. ;) Uvidíme kolik toho má Jackson schovaného pro Pána prstenů, na kterého přišla řeč jen o pár minut později. Zatímco u tří-čtyřdiskového Konga se pravděpodobně ještě bude jednat o standardní DVD release, s Pánem prstenů by chtěli v New Line Cinema vkročit do světa HD-DVD a Blu-Ray. Je to celkem logický záměr, protože ačkoliv nikdo nečeká, že si s příchodem nových formátů vyměníte komplet sbírku, vizuálně úchvatné filmy jako LOTR jistě budou stát za přechod na vyšší level, přeci jenom Helmův žleb v 1920x1080... to si necháme líbit. Jackson každopádně zatím pouze ví, že se něco takového chystá, přesný termín je zatím v nedohlednu.

Co se týká Jacksonových dalších plánů, momentálně sepisuje scénář k The Lovely Bones a užívá si pomalejšího chodu. Posledních deset let pro něj bylo neuvěřitelně hektických a tak si teď bere rok dovolené, během níž sepíše nový scénář.