Peter Jackson dostal díky Pánovi prstenů možnost natočit King Konga, o němž mluvil jako o své největší srdcovce. I když to možná nedopadlo úplně tak, jak by si fandové přáli, pořád šlo o poctivou dobrodružnou podívanou se scénami, které neztrácejí kvalitu ani po letech. Bitka King Konga s tyranosaury je zkrátka pořád cool. Teď to vypadá, že produkční společnost Legendary Pictures by se k tématu ještě jednou vrátila. Na Comic-Conu se totiž promítal první teaser z projektu nazvaného Skull Island.

Ten by do kin měl dorazit v listopadu 2016 a i když teaser nic z příběhu neukázal, ví se, že bychom se měli vrátit na ostrov, na němž obří opičák žil. Tentokrát se však podíváme do minulosti. Na blbnutí s Adrienem Brodym a Jackem Blackem ale rovnou zapomeňte. Film by totiž s Jacksonovým King Kongem neměl mít nic společného, i když se pokouší tvářit jako jeho prequel a máme v něm zjistit, jak na ostrově plném monster přežívala jedna přerostlá opice tak dlouho, než se z ní stal pro domorodce bůh. Co byste na nového King Konga říkali vy? Máte zájem?

--- 

Vytáhni v hospodě: Skutečný Empire State Building byl postaven za čtrnáct měsíců, Jacksonovi trikaři na tom svém pracovali ještě o čtyři měsíce déle.