V místních diskuzích často létají příspěvky o tom, jak se na MovieZone všechno jenom hateuje (samozřejmě kromě supermegaadorovaných marvelovek!). Mnohokrát jsme se dozvěděli, že se nám nelíbí blockbustery, evropská dramata ani animáky, takže víceméně jen prskáme nad vším možným, abychom vypadali jako borci, co jsou pořád hrozně nad věcí a sami by to natočili líp.

 

Mají tyhle nasupené výpady něco společného s realitou? Inu, rozhodně nejsme spokojení se vším, co před nás filmařská obec předhodí. Když ale člověk sesumíruje recenze z posledních šesti měsíců a vytahá z nich všechny pozitivní (hodnocení 7/10 a víc), vypadne mu docela velká škála filmů, které jsme s radostí pochválili.

Jistě, řada z nich je čistokrevný Hollywood, který se v první půlce roku 2014 trefil do černého hned několikrát. Sem tam jsme ale doporučili i nějaký ten český, britský, francouzský, německý, jihokorejský nebo indonéský kousek, takže se můžete o něco níže inspirovat k dohnání řady zajímavých restů. V průměru se u nás mimochodem objevilo 5 filmů hodných pozornosti měsíčně. Tak doufejme, že se podobně vydaří i druhá polovina roku.

 

Desítkové recenze:
Lego příběh
The Raid 2: Berandal

Devítkové recenze:
Captain America: Návrat prvního Avengera
Grandhotel Budapešť
Na hraně zítřka
Vlk z Wall Street

 

Osmičkové recenze:
300: Vzestup říše
Běž, chlapče, běž
Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana
Hvězdy nám nepřály
Klub poslední naděje
Na život a na smrt
Non-Stop
Pojedeme k moři
Snowpiercer
V nitru Llewyna Davise
X-Men: Budoucí minulost

 

Sedmičkové recenze:
Amazing Spider-Man 2
Bella a Sebastián
Dvojník
Homefront
Jak vycvičit draka 2
Nepřítel
Ona
Prodloužený víkend
Přežijí jen milenci
Robocop
Sousedi
Životní šance

 

Budete dohánět některý z výše uvedených filmů? A co z první půlky roku svému okolí doporučujete vy? Odpovědi přijímáme v diskuzi, stejně jako naštvané výkřiky typu: "A kde je krucinál Godzilla?!?"