Když se před třemi dny objevilo na internetu oficiální logo snímku Snakes on a Plane, mávnul jsem nad tím tak nějak rukou. Šílený beta-trailer, který autoři uvolnili mě sice hodně pobavil a sám jsem kdysi přistoupil na hru "udělejme z tohohle filmu pecku letošního roku" (někteří zahraniční kolegové v tom freneticky pokračují i nadále), ale proč se nechat zatahovat do nekalých marketingových her? Samuel L. Jackson si poradí sám.

Dnešní zprávy mě už ale nutí reagovat a to prosím spokojeným vrněním. New Line Cinema je totiž natolik potěšena kladnými reakcemi ze strany fanoušků (kteří šíří nové "náboženství" skrze trička, tetování a diskuzní fóra), že nadělila tvůrcům bonusových pět dnů natáčení, během kterých se mají některé scény řádně opepřit, aby se z PG-13 filmu stalo čistokrevné eRko. Diváci to tak mají rádi. Není tohle sen?

Evidentně není a New Line Cinema hodně záleží na její image, především ale kápové pochopili, že film si zřejmě najde svého diváka i se zvýšenou přístupností a díky ní si bude moci David R. Ellis (Nezvratný osud 2) dovolit pár krvavějších extempore. Jen tak pro zajímavost: Původně měl snímek natáčet Ronny Yu (Freddy vs. Jason) a Samuel L. Jackson podepsal smlouvu JEN proto, že se snímek jmenuje Snakes on a Plane. Já vždycky říkal, že je to blázen. ;)

p.s. Inspirací pro plakát byly nápady fanoušků. Třeba jako tenhle.