Ridley Scott je borec, o tom se tu zkrátka nebudeme bavit, ovšem jeho Prometheus byl pro mnohé diváky celkem velké zklamání a loňský Konzultant byl i pro ty nejotrlejší celkem velké sousto. Každopádně šestasedmdesátiletý režisér se do důchodu nechystá. Letos v prosinci nás čeká jeho biblické drama Exodus: Gods and Kings, v němž se sejdou Christian Bale, Ben Kingsley nebo Aaron Paul, pak by snad měl přijít na řadu druhý Prometheus a mluví se i o sequelu klasiky Blade Runner. A u sci-fi Scott evidentně hodlá zůstat i poté.

Momentálně se totiž motá okolo zajímavě znějícího projektu s názvem The Martian. V něm by si měl zahrát hlavní roli Matt Damon a půjde o adaptaci knihy Andyho Weira. Její děj je popisovaný jako kombinace Apolla 13 a Trosečníka, ale asi by stálo za to přimíchat do toho i kapku Gravitace. Damon by tu měl ztvárnit kosmonauta, jenž uvízne na rudé planetě sám a bez šance na záchranu. Alespoň v nejbližších dnech. A tak se musí začít sakra ohánět, aby vůbec přežil. Survival thrillery se vloni ukázaly ve skvělém světle a vedle parádní Gravitace se povedlo i komornější Vše je ztraceno. Snad tedy nezklame ani výlet na Mars.

--- 

Vytáhni v hospodě: Problém pro The Marian může být ten, že filmy z Marsu nevydělávají. V posledních patnácti letech se tu odehrávali Duchové Marsu, John Carter, Mise na Mars a další. Dohromady filmy stály 620  milionů. V amerických kinech pak utržily 179 mega. I slabší počtáři se asi dohrabou k tomu, že Mars netáhne.