Marvel na nás brzy pošle Strážce Galaxie, všichni ale víme, že ta nejultimátnější ochrana všehomíra vypadá trochu jinak. Bez debat jí jsou legendární Strážci vesmíru, kteří od devadesátých let již v několika seriálových inkarnacích bojovali (a zřejmě ještě pořád bojují) proti přerostlým hrozbám. Těžko byste dnes hledali někoho pod třicet, kdo na nich nevyrůstal. A caparti téhle generace na tom budou podobně.

 

Lionsgate totiž právě vyslal do světa sakra dlouhou tiskovou zprávu, ve které ohlašuje celovečerní Strážce vesmíru. Tenhle terč posměchu je totiž v reálu obrovsky úspěšnou značkou, takže bylo jen otázkou času, kdy pestrobarevnou poctu Godzille někdo zpeněží i na velkém plátně. Kdo se odváží takového projektu chopit? A kdo si v něm zahraje? Podobná oznámení nás jistě čekají v nadcházejících měsících a jejich sledování určitě bude docela zábavné.

---

Vytáhni v hospodě: Zmíněná tisková zpráva se srdnatě ohání tím, jaký má Lionsgate úspěch se Stmíváním, Hunger Games a Divergencí, a proto tam budou Strážci vesmíru v dobrých rukou. Nuž dobrá...