Když před pár lety Marvel uvedl do kin prvního Iron Mana, byl to celkem risk, ale vyplatil se. Dnes jsou jejich comicsovky nejsledovanějšími blockbustery roku a nejspíš se na tom ještě pár let nic nezmění. U konkurenčního DC tuší, že jim malinko ujel vlak. Jejich Batmani od Christophera Nolana byli sice skvělí, ale tak nějak nepoužitelní pro budování většího universa, s tím přišel až Muž z oceli. Ten se vrátí v roce 2016 ve filmu s pracovním názvem Batman vs. Superman a DC se ani nepokouší zakrývat, že by se v něm měl jejich svět malinko rozšířit. Krom nejslavnějších hrdinů totiž dorazí i Wonder Woman, kterou si zahraje Gal Gadot, mluvilo se o účasti drsoně, co si říká Martian Manhunter, a teď přibyl další superhrdina.

Vedle Batmana, Supermana a Wonder Woman totiž uvidíme i Cyborga. Jeho civilní jméno je Victor Stone a byl synem dvojice vědců, kteří ho tak trošku používali jako pokusného králíka a například mu uměle zvýšili inteligenci. Při jednom z jejich experimentů se jim povedlo přivolat z jiné dimenze potvoru, která zabila Victorovu matku a jeho zmrzačila. Jeho tatík se tedy rozhodl „opravit“ ho s pomocí experimentálních implantátů. Teď je Cyborg borec s nadlidskou silou, génius, umí létat, solidně se rvát a má i pár dalších vychytávek. Nový hvězdný přírůstek mezi herce ale nečekejte, Cyborga si zahraje Ray Fisher, víceméně neznámý člověk, jehož jméno ale už nedávno padlo i v souvislosti se Star Wars. Uvidíme, jestli ho čeká zajímavá kariéra. Tenhle první krok by mu mohl pomoci ji pořádně nakopnout.

--- 

Vytáhni v hospodě: Stephen Amell ze seriálového Arrow nedávno potvrdil, že jednal s tvůrci Batman vs. Superman i o své účasti, ale zatím z toho nic nevzešlo. A to se ještě na podzim rozjede Flash.