Disneyovský šéf Alan Horn čerstvě potvrdil, že hlavní natáčení sedmých Star Wars teprve začne (druhý štáb už ale pilně pracuje Abú Dhabí) a že se můžeme těšit na brzké oznámení obsazení. Každá epizoda mimochodem spolkne 175 - 200 milionů dolarů, takže se nemusíme bát o to, že by J. J. Abrams nedostal dost peněz na cokoliv, co si vysní. Vše je tedy na nejlepší cestě k obřímu úspěchu, Star Wars teď ale dostávají nečekanou konkurenci.

18. prosince 2015 se totiž do amerických kin nevrátí jen Jediové, ale i Tina Fey a Amy Poehler. Dvě asi nejznámější televizní komediantky zaútočí s komedií The Nest, kde jako dvě odcizené sestry uspořádají obří párty v rodném domě. A ačkoliv při tom nezbohatnou tak závratně jako producenti nových Star Wars, bída je nejspíš nečeká.

Podobná ženská komedie je totiž ideálním doplňkem k velké sci-fi, na kterou se pohrnou především pánové. Dámy se tak můžou u pokladen směle odtrhnout a jít se "vyřádit" s Tinou a Amy, což by měla být výhra pro všechny zúčastněné strany. Snad se nám tedy v zimě 2015 poštěstí a rovnováhu síly budou zajišťovat dva výborné filmy...

---

Vytáhni v hospodě: Tina Fey jako Leia v 30 Rock.