Chris Pine je sice ve Star Treku za těžkého borce, pokud ale sundá uniformu, očekávaný úspěch se nějak nedostavuje. Akční komedie říznutá romancí Tohle je válka! i přes skvělé obsazení tak nějak prohučela a nedávný pokus o oživení hrdiny Toma Clancyho Jack Ryan: V utajení fandy zklamal a tvůrci čekali asi taky větší úspěch. Třetí Star Trek sice určitě brzy dorazí, ale Pine mezi tím musí taky něco dělat a snažit se ukázat světu, že zvládne být za borce i mimo zajetou sérii. Uvidíme ho v pohádkovém Into the Woods, ve dvojce Šéfů na zabití a ve sci-fi Z for Zacharias, tak se to snad povede.  Teď mezi to hodlá procpat i drama The Finest Hours.

Jeho příběh vychází ze skutečných událostí, které se staly v roce 1952 u pobřeží Nové Anglie, které zasáhla obrovská bouře. A právě uprostřed ní se octly dva tankery, které matka příroda doslova roztrhla na dvě půlky. Voda byla najednou plné námořníků bojujících o život a pobřežní stráž měla plné ruce práce. Pine zatím smlouvu nepodepsal, ale jednání je prý na dobré cestě a zdá se, že by se mohl zhostit role šéfa záchranářů. Režii má na starost Craig Gillespie, tvůrce průměrného remaku Noci hrůzy i povedené hořké komedie Lars a jeho vážná známost.

---

Vytáhni v hospodě: Pine bojoval i o hlavní roli ve filmu Avatar, ale porazil ho Sam Worthington. Pine prozradil, že při castingu předvedl svůj vůbec nejhorší herecký výkon.