Chloë Grace Moretz se před kamerou pohybuje od svých sedmi let, ale většina diváků ji asi zaznamenala až v comicsovém nářezu Kick-Ass. Režisér Matthew Vaughn si tehdy vydupal, že hrdinka bude skutečně malá holka jako v předloze a ne teenagerka, jak po něm chtělo studio, a měl sakra kliku při castingu. Loňský sequel taky nebyl špatný, ale s trojkou počítají asi jen ti největší optimisté, a tak si mladá herečka musí hledat práci jinde. V nové verzi Carrie nebyla špatná, film však za moc nestál. Letos ji ještě ji uvidíme v ambiciózním mysteriózním thrilleru Dark Places a po boku Denzela Washingtona v akčňáku The Equalizer. A teď si k tomu přibrala i Fifth Wave.

A s trochou štěstí by to nemuselo být špatné. Děj se bude odehrávat v budoucnosti, kdy Zemi zdevastoval mimozemský útok a každý přeživší se musí bát o svůj krk, protože návštěvníci z vesmíru zbytky lidstva loví jako zvířata. Hlavní hrdinkou bude mladá Cassie Sullivan, která se v tomhle bordelu pokouší najít a zachránit svého bratra. Nikomu nevěří, ale nakonec přeci jen bude muset přijmout pomoc tajemného Evana Walkera, který, jak se ukáže, je její jedinou nadějí na úspěch i na přežití. Film bude adaptací knihy Ricka Yanceyho a Sony si pojistilo práva rovnou i na pokračování a evidentně doufá v následovníka Hunger Games a Divergence, zkrátka v další hit pro dospívající publikum. Moretz by to měla odehrát bez problémů, teď si počkejme, kdo se postaví za kameru a pak se můžeme začít pomalu těšit, nebo bát.

--- 

Vytáhni v hospodě: Moretz se chystá i na spolupráci se Steven Soderberghem. Jejich The Library ovšem nebude film, ale divadelní hra.