Od té doby, co společnost Pixar přešla pod hlavičku Disneyho, se to na sequelovém poli pořádně rozjelo. Zatímco do té doby se králové animáků spoléhali na originální příběhy a uměli pobavit jak děti, tak i jejich rodiče, s příchodem k Mickey Mousům se to změnilo a začalo se sázet na sequely. Auta 2 a prequel k Příšerkám jsou ale o pár úrovní níž, než jsme u Pixaru byli zvyklí a zdá se, že s pokračováními není ani zdaleka konec. Chystá se sice pár originálních filmů jako The Good Dinosaur a Inside Out, zároveň však nafasujeme i Finding Dory, pokračování Nema. A sequelů bude víc.

Nedávno padlo rozhodnutí poslat do kin ve 3D filmy Ratatouille a Úžasňákovi a vzhledem k popularitě druhé zmíněného filmu bylo oznámeno, že se pracuje na jeho pokračování. O čem bude, kdy ho uvidíme a takové ty další detaily ale zatím nikdo neví. Každopádně režisér Brad Bird, jenž momentálně kutí sci-fi Tomorrowland, v minulosti několikrát prohlásil, že dvojka dost pravděpodobně nebude, takže je otázkou, jestli se s jeho návratem počítá. Dočkáme se i třetích Aut, i když u nich platí to samé co pro druhé Úžasńákovi. Ví se, že budou. To je všechno. Ačkoliv Pixar s dvojkou celkem narazil, pořád jde o jednu z nejúspěšnějších značek, co se prodejů hraček a dalších hovadin okolo filmu týče, takže pro tvůrce jde o snadné prachy. Snad z toho budou i dobré filmy.

--- 

Vytáhni v hospodě: Samuela L. Jacksona si Brad Bird vybral do Úžasňákových proto, že chtěl nejvíc cool hlas na světě. Dobrá volba.