Za úspěchem Skyfallu stály podle mnohých především tři tvůrčí duše. Režisér Sam Mendes, kameraman Roger Deakins a scenárista John Logan. Mendes už se stihl upsat i čtyřiadvacáté bondovce a Logan jej rychle následoval, kolem návratu Deakinse ale doteď bylo podivuhodné ticho. A konečně víme proč.

 

Kameramanská legenda, jejíž kariéru doprovází desítka (bohužel neproměněných) oscarových nominací, se totiž k agentovi 007 nevrátí. Deakins vtisknul Skyfallu svůj tradiční vymazlený look a jeho práci jste posléze mohli vidět i ve výborném thrilleru Zmizení a v traileru na celovečerní debut Angeliny Jolie Unbroken. Na co se vrhne dál zatím není známo. Možná podvanácté spojí síly s bratry Coenovými, spíš ale hledá novou výzvu, která by z něj konečně udělala majitele prestižní pozlacené sošky.

 

Ať už se Deakins vrhne na cokoliv, má naši plnou pozornost. Stejně jako zatím nepojmenovaná bondovka číslo 24, jíž musí Sam Mendes dopravit do kin 6. listopadu 2015. Kdo by podle vás měl přebrat její kameramanské otěže?

---

Vytáhni v hospodě: Mendes s Loganem stvořili v pauze mezi bondovkami hororový seriál Penny Dreadful. Podívejte se na luxusní trailer