Sharon Stone se rozhodla před premiérou Základního instinktu trochu rozvířit vodu a tak v rozhovoru pro jedny noviny naznačila, že díky ní je film o hodně peprnější, než tomu bylo po prvním pracovním sestřihu. Sharon prý viděla betaverzi a zděšeně se producentů a režiséra ptala, kam zmizely všechny ty divoké postelové kousky, kterých se účastnila. Musela je doslova "ukecat", aby se do filmu vrátily ty nejodvážnější erotické scény.

Osobně jsem pár těch záběrů už viděl (naše rubrika Klipy je dobře zásobena) a pořád si trvám na svém - Základní instinkt 2 bude softcore s áčkovým obsazením. Znáte ty filmy, co běží po půlnoci na Nově... baba se koupe u bazénu, kolem projde čištič s obnaženým deltovým svalem, jí na povel odletí plavky a prohlásí "máš pěknou hadici, Sančézi" a už to lítá... v bazénu, před bazénem, pod bazénem... ehm... tedy ne že bych to nějak sledoval. Vyprávěla mi o tom... hmm... sousedka, co ke mně chodí pro sůl. ;)

Sharon se prostoduchost snímku ani nesnaží nějak vyvracet, od začátku útočí na čtenáře líčením erotických scén a o tom, že by měl film nějakou hloubku se jaksi nezmiňuje. Erotické scény v Základním instinktu 2 jsou prý vzrušující a zneklidňující zároveň. Divák by si měl nejen uvědomit, že před ním náhle stojí nahá žena, mělo by mu dojít, že je to osmačtyřicítka. Sharon mohu ujistit o tom, že jsem si toho všimnul. Osmačtyřicítka je to výstavní, ale že bych s ní kvůli tomu musel strávit půldruhé hodinky, oddělen celuloidovým plátnem? Těžko... snaž se trochu víc, Sharon. Hloupé blondýnky, co jim tlačí hormony na mozek, už vyšly z módy.

Může jí vůbec někdo trumfnout? Kanye West se taky snaží, aby jeho ego překročilo hranice nám známého vesmíru. Nechal se do toho sice navézt, ale nijak neprotestuje a tak vznikne film, ve kterém se on a kupa jistých filmařů pokusí o multiportrét současné Ameriky, jakousi sbírku tématických povídek, které naznačí odkud pocházíme a kam jdeme (resp. ne my, ale Američani). Kanye k tomu přispěje svou hudbou, která bude tvořit podklad jednotlivých kraťasů a možná do projektu vloží i něco dalšího (nemluvím teď přímo o penězích, i když to asi byla první úvaha oněch experimentálních filmařů, kteří to celé zpískali). Abych pravdu řekl, vůbec nevím co si o tom mám myslet. A zřejmě to neví ani Kanye, o kterém jsem osobně do loňského listopadu nic nevěděl. Ano, jsem hudební analfabet. Bijte mě klackem, házejte kameny, nemůžu za to, zajímaj mě kamery. ;)