Opustila nás legenda. Jinak by se Peter O'Toole nazvat snad ani nedal. Rodák z Irska se dožil úctyhodného věku 81 let a při pohledu na jeho herecké portfolio je jasné, že odešlo skutečné herecké eso. Peter O'Toole se proslavil především díky roli v klasice Lawrence z Arábie, ale hrál i ve filmech jako Poslední císař, Lev v zimě nebo Jak ukrást Venuši. Zvládal komedie, akční hrdiny i komplikované charaktery ve strhujících dramatech a ačkoliv byl osmkrát nominován na Oscara, nikdy ho nedostal.

V roce 2003 si měl dojít pro plešouna za celoživotní dílo, prohlásil však, že ho nechce a že radši bude ještě bojovat o toho klasického. Stylovka, ale nakonec se přeci jen nechal ukecat a na pódium si pro Oscara došel. Každopádně ani v pozdějším věku se nenudil. Zahrál si v seriálových Tudorovcích, ve Hvězdném prachu, můžete ho slyšet v animáku Ratatouille a příští rok se snad i u nás dočkáme již dotočeného ale zatím neuvedeného historického dramatu Katherine of Alexandria.

Po O'Tooleovi zkrátka zbylo hodně filmů, díky kterým si jeho bohatou kariéru a obrovský talent budeme moci i nadále připomínat.