Hollywoodská matematika je jednoduchá věc. Když si pořídíte akčňák s Tomem Cruisem a mimo vřelých diváckých ohlasů v kinech nastřádáte i několikanásobek jeho rozpočtu, je na místě přichystat pokračování. Paramount to dobře ví, a tak se vedle pětky Mission: Impossible (premiéra je 25. prosince 2015) nakonec dočkáme i dvojky Jacka Reachera.

Plánovaný film ponese podtitul Never Go Back a půjde o adaptaci nejnovější knižní reacherovky, v níž se Jack vrací na starou vojenskou základnu ve Virgnii, kde do vtažen do komplotu kolem místní velitelky. I v tomhle případě by měl vedle lámání kostí využívat především svůj intelekt. Paramount ale zatím neví, kdo přesně mu ho dodá.

 

Jedničku totiž napsal a natočil Christopher McQuarrie, který s Cruisem momentálně maká na nové misi Ethana Hunta.  Reacher tak bude muset putovat do nových scenáristických rukou a je dost možné, že se poohlédne i po novém režisérském dohledu. Pokud si tedy McQuarrie nestřihne dvě cruiseovské akční eskapády za sebou, má před sebou Paramount docela složité rozhodnutí. Kým byste ho vyřešili vy?

---

Vytáhni v hospodě: Trailer sci-fi akčňáku Edge of Tomorrow, ve kterém bude Tom Cruise odrážet mimozemskou invazi, by měl dorazit na internet už zítra v šest večer.