Obvykle, když vidíme slovní spojení „Young Adult Novel“, začneme být lehce nervózní. Trošku to totiž smrdí když už ne Stmíváním, tak alespoň Hunger Games. Každopádně něčím, co bude pro puberťáky, tváří se to komplikovaně a dospěle, ale většinou to stojí za prd. V případě Chaos Walking bychom ale mohli dostat něco výrazně kvalitnějšího. Děj se odehrává na vzdálené planetě, kterou osídlili lidé, a kvůli podivné nemoci teď všichni doslova slyší myšlenky ostatních. Hlavním hrdinou je mladík a jeho věrný čtyřnohý psí kámoš, kteří se seznámí s podivnou dívkou, která si dokáže svoje myšlenky a tajemství nechávat pro sebe.

Nezní to možná jako něco, co by si člověk zapsal mezi nejočekávanější filmy, ale to by se mohlo změnit s prvními jmény. Režírovat by totiž podle všeho měl Robert Zemeckis. Tvůrce Forresta Gumpa nebo nedávného Letu definitivně vyměnil hnusné animáky za hrané filmy a jeho trilogie Návrat do budoucnosti jasně ukázala, že má sci-fi dobrodružství pro mladé diváky dokonale zvládnuté. Scénář navíc podle knih Patricka Nesse píše vždy originální Charlie Kaufman, jehož Adaptace, V kůži Johna Malkoviche nebo Věčný svit neposkvrněné mysli mají sakra daleko k uchcaným filmům pro diváky okolo patnácti let.

---

Vytáhni v hospodě: Robert Zemeckis si prý doma schovává všechny dopisy, ve kterých studia odmítla jeho nápad na Návrat do budoucnosti s tím, že pro teenagery osmdesátých let je to moc vyměklé. Jen u Disneyho byli přesvědčeni, že je to naopak za hranicí (asi naráží na scénu, kdy chce s Foxem souložit jeho vlastní matka).