Věřili jsme svého času Janu Svěrákovi. Možná tajně doufali spolu s Janem Hřebejkem. Ale největší šanci stát se nástupcem Miloše Formana v Hollywoodu má podle všeho režisér Julius Ševčík. Ten se po debutu Restart a roztodivně přijatém Normal odebral na západ dobývat velký filmový svět. A zřejmě uspěl.

Jeden z jím vyvíjených snímků, o kterých před dvěma lety mluvil v rozhovoru na Proti šedi, totiž bude nejspíš opravdu realizován. Z interview krátká citace: „Druhý je můj srdcový projekt, který se snažím udělat už skoro dva roky, jmenuje se Keys to the Street, je to psychologický thriller, který napsal Christopher Nolan a produkuje ho Gail Mutrux (její filmy mají xy Oscarů). Pro hlavní roli mám Gemmu Arterton. Po roce jsme ten film vytáhli z Hollywoodu a strčili ho do Anglie, přibrali anglického koproducenta a zdá se, že se konečně někam dostáváme, ideálně to spustíme tak do 4-5 měsíců.“

Nebyly to ale čtyři měsíce, nýbrž dva roky. Podle Variety a dalších filmových webů, které zprávu postupně převzaly, se ale dobrá věc podařila a Ševčík opravdu zadaptuje tenhle temný britský román s kýženou Gemmou Arterton v hlavní roli. Jejího hrubiánského expřítele si střihne Tim Roth a v příběhu o tajemných vraždách se objeví i Max Irons.

Tak snad to klapne a Julius Ševčík to dotáhne od návštěvy naší TrailerNight až mezi první ligu mezi světovými režiséry. :)

Via Rob Roy.