Něco takového si objednali bratří Weinsteinové. Inu, nejsou to žádní troškaři, proto sehnali práva rovnou na celou pentalogii klasické čínské prózy, z níž vychází mj. i Tygr a Drak. Jedná se o Crane - Iron od čínského autora jménem Wang Du Lu. Tygr a Drak je čtvrtým z pěti příběhů a Weinsteinové nemají v plánu ho "remakovat", spíš by na něj chtěli navázat. V plánu jsou teoreticky tři prequely a jeden sequel, kterou z kapitol budou řešit první, o tom se bratři teprve musejí poradit.

O prequelu k Tygrovi a drakovi, který by vycházel z příběhů "Golden Hairpin" a "Precious Sword", se spekulovalo hodně dlouho. Ang Lee chtěl, Chow Yun-Fat chtěl, ale všechno se nakonec uložilo k ledu a obě asijské celebrity odběhly k jiným projektům. Na resuscitovaný wuxia žánr navázal Zhang Yimou a opakovaný úspěch zřejmě Weinsteinům nedá spát a proto se hodlají přiživit na úspěchu Angova opusu, který v roce 2001 do amerických kin uvedla Sony.

Weinsteini samozřejmě oznámili, že chtějí oslovit Anga Leeho s nabídkou na režii a zřejmě dojde i na ukecávání Chow Yun-Fata, frenetického souhlasu se však od nich dočkáme jen stěží. Weinsteiny to ale nezastaví, v plánu mají už i divadelní verzi slavného eposu, do které hodlají nahnat ty nejlepší mistry bojových umění, aby vytvořili show v duchu slavného Cirque du Soleil.

Moc těm dvěma nevěřím, ale udělat z téhle pentalogie něco na způsob asijského LOTRa by zřejmě nebylo úplně od věci. Raději bych to však viděl v moci domorodců. Weinsteini sice slíbili, že budou natáčet v Číně a v originálním - mandarínském - znění, ale sliby chyby... především u nich to platí dvojnásob. Jak byste si to představovali vy a jak na Tygra a Draka koukáte s pětiletým odstupem?