Ve druhých Avengers si to nejmocnější superhrdinové světa rozdají s Ultronem. Robotí uberzáporák, který chce vyhladit a lidstvo a umí se nahrát do čehokoliv, takže ho je sakra těžké zabít, v comicsu vypadl z hlavy Hanka Pyma aka Ant-Mana. Ve filmovém vesmíru však dostane jiný origin a dlouho se spekuluje o tom, že jej Tony Stark omylem vyrobí z Jarvise. To by znamenalo, že Ultrona namluví Paul Bettany. Teď už ale víme, že tomu tak nebude.

Ať Ultrona vymyslí kdokoliv, na plátně se bude ozývat ledově klidný hlas Jamese Spadera. Což je naprosto nečekaná, v každém ohledu ale brilantní volba. Jistě, Spaderovou nejznámější rolí je vědátor Daniel Jackson z Emmerichovy Hvězdné brány, který má do padoucha hodně daleko. Jestli jste ho ale někde viděli v posledních letech (stačil Lincoln), dobře víte, že "dorost" v charismatického elegána, který dozajista udělá Avengers ze života peklo.

 

Spaderova účast byla rovnou potvrzena samotným Marvelem, snad se tedy podobné jistoty brzy dočkáme i u ostatních přírůstků do Avengers: Age of Ultron.  Jmenovitě u dvou, jelikož stále čekáme na potvrzení Aarona Taylora-Johnsona do role Quicksilvera a Elizabeth Olsen jako jeho sestry Scarlett Witch. Samí dobří herci? Ano. Snad vás ještě nepřekvapuje, že Whedon ví, co dělá?

---

Vytáhni v hospodě: Ten pohled!