Vítězové prestižních hereckých Oscarů mají společného víc, než by se mohlo zdát. Philip Seymour Hoffman i Reese Witherspoon sošku dostali v podstatě na vrcholu své kariéry. Hoffman se "po letech" probojoval na pozici záporáka v jednom z největších filmů letošního léta (Mission: Impossible 3), Reese Witherspoon pro změnu sehnala fušku za 30 milionů dolarů. Ani jeden z nich však nezapomíná na herecké výzvy. Hoffman možná bude muset v létě odhánět fanynky bidlem, ale jeho další projekt patří mezi ty úplně nejmenší. V dramatu The Savages si zahraje spolu s Laurou Linney znepřátelené sourozence, kteří se musejí na stará kolena znovu usmířit, když spojí síly při péči o nemocného otce. Režírovat bude poměrně neznámá Tamara Jenkins, pro kterou je účast Hoffmana hotovým darem z nebes. Teď se o její film bude zajímat mnohem víc novinářů. Vždyť se podívejte na tuhle novinku... :)

Reese Witherspoon si pro změnu zahraje vedlejší roli v moderním příběhu ze života jménem Penelope. Hlavní postavu, podle které se snímek jmenuje, si zahraje Christina Ricci, Reese by podle všeho měla ztvárnit její kamarádku, která jí pomáhá s navigací skrz každodenní útrapy. I tak hodlá podstoupit kvůli filmu Marka Palanskyho nelehký trénink. Její postava totiž rozváží pizzu a Reese by se do toho chtěla dostat řádnou praxí. Proto bude díky benevolenci jedné z pizzerií během března rozvážet po Londýně tradiční italskou pochoutku. Jméno nevíme, takže pokud bydlíte v Londýně, budete muset tipovat.

Reese si dokonce udělala řidičák, protože jezdit po Londýně na kole či na skůtru považuje za hazardování se životem. Natáčení začíná už koncem měsíce, takže byste si se svojí objednávkou měli pospíšit.

Pravda, zní to trochu bulvárně, ale zatím to vypadá, že ani jednomu ty oscarové bublinky nestoupnuly do hlavy. A navíc dneska Uwe Boll ani Steven Spielberg neohlásili nic šokujícího. Takže vaříme trochu z vody. Pššt.