Trailer na třetí X-Meny hýbe v posledních dnech internetem a traffic Apple se zřejmě otřásá v základech. Jeden by skoro i věřil, že se to Ratnerovi povede. :) Podtitulek The Last Stand naznačuje, že by se mohla třetím filmem dobrodružství Xavierovic party uzavřít a nadále by producenti už jen ždímali sólovky (Wolverine, Magneto...). Fanoušci předlohy ale moc dobře vědí, že to by nebylo fér vůči největším motherfuckerům (ano, nestydím se to napsat), kteří Xavierovým děckům zatápějí, kdykoliv se odváží mimo prostory školy. Ano, řeč je o Sentinelech... napůl strojích, napůl lidech... megarobotech, kteří jsou vyráběni kvůli jedinému účelu. Aby lovili mutanty.

Leží v žaludku stejně tak Xavierovi jako Magnetovi a Bryan Singer je moc a moc chtěl v X-Menech 2. Alespoň dva prstíčky by strčili, dostali přes hubu a zase z děje vypochodovali. Jenže nezbyly peníze... dvojka byla natolik náročná, že zůstalo jen u maket. Jejich zapracování do filmu by stálo kolem 10 milionů (mluvíme pouze o částce, která byla potřebná pro dofinišování návrhů, tak aby byly použitelné do filmu... samotné trikové zpracování Sentinelů by bylo ještě mnohem dražší). Ti informovanější čekali, že tyhle potvory dostanou prostor ve třetím díle, ale trailery zatím naznačují pouze přítomnost léku, který vzbudí hněv všech mutantů napříč politickým spektrem. Jenže...

První záběry traileru jsou věnovány Billu Dukeovi. Oblíbenec všech fandů do Arnolda Schwarzeneggera (Bill ztvárnil nezapomenutelné role v Komandu a Predátorovi) se konečně po delší přestávce objevuje v áčkovém filmu a to není zdaleka všechno. Jeho "Víte, co je třeba udělat" dostane úplně nový rozměr, když si uvědomíme, že Duke hraje Bolivara Traska, muže zodpovědného za návrh a výrobu Sentinelů! Je tedy možné, že něco z toho chaosu v trailerech je způsobeno Sentinely a Ratner si je schovává jako velké trumfové eso? Nebo trojka odstartuje válku mezi lidstvem a mutanty, aby se do ní pak mohly ve čtvrtém dílu zapojit tyhle výkřiky technologie? Obě možnosti znějí celkem lákavě. Zkuste se vyjádřit v komentářích, jak byste to řešili vy. A můžete přihodit i svůj názor na tyhle neoplášťované makety, které byly vyrobeny pro účely dvojky.