Fanoušky Indiana Jonese 4 určitě touhle zprávou nepotěšíme. Steven Spielberg možná bere svůj neúspěch na letošní oscarové parádě trochu vážněji, než by se mohlo zdát. Mnichov byl pro něj evidentně dítětem, které mělo plodit zlaté plešouny jako na běžícím pásu. Nestalo se tak a hollywoodský magnát si vybírá roční pauzu, během které hodlá meditovat a možná se bude i válet s Georgem Lucasem na pláži, aby tu společně promysleli, co teda přihrají Harrisonu Fordovi v chystaném čtvrtém dobrodružství slavného archeologa. Bude to hodně těsné, protože Ford před časem prohlásil, že jestli se Indy nenatočí do dvou let, definitivně s touhle rolí končí. Zajímavé ultimátum, osobně si myslím, že Ford už dávno překročil hranici, za kterou bude vypadat tahle filmová postava dost křečovitě. Všechno záleží na tom, jaký úděl jí přiřkne scénář.

A v tomhle bodě už to začíná být OPRAVDU únavné. Scénař Franka Darabonta se nelíbil Lucasovi, scénář Jeffa Nathansona zase není tím pravým ořechovým pro Spielberga. Jako malé děti na pískovišti. Posledním v řadě je Spielbergův oblíbenec David Koepp, který napsal mj. Válku světů. Spielberg tvrdí, že Koepp to zvládne k všeobecné spokojenosti, ale známe Lucasův perfekcionismus. Steven má každopádně ve svém volnu práce dostatek, kromě čtvrtého Indyho si prý bude rozmýšlet připravovaný životopis Abrahama Lincolna.

I ten nejoptimističtější scénář nás tak staví před skutečnost, že dřív než v létě 2008 se Indyho nedočkáme. Harrisonu Fordovi bude v době premiéry 66 let. Slovy šestašedesát. Doufejme, že hlavním hrdinou bude tentokrát nějaký jeho vnuk. ;) Nebudu vám lhát, osobně bych nejradši trilogii Indiana Jonesů nechal spokojeně odpočívat v archivech a už se k ní nevracel, Lucas ale už několikrát dokázal, že na Skywalker ranči se přemýšlí trochu jinak.